O mně

Jmenuji se Libor Sitek a v současnosti bydlím v Suchdole nad Odrou, malém městečku nedaleko Nového Jičína. Je mi 35 let, jsem šťastně ženatý a mám dvě děti ve věku čtyři a sedm let. Jsem zaměstnán jako voják z povolání na pozici kapitán vrtulníku na vrtulníkové základně u Náměště nad Oslavou. Rád se učím nové věci, mezi mé zájmy patří práce na počítači, deskové hry a především moje rodina, na kterou mi bohužel nezbývá tolik volného času, kolik bych si přál, a to hlavně kvůli velké vzdálenosti mezi mým bydlištěm a pracovištěm, a také charakteru mé profese.

Vzdělání

1989 - 2002

Studium na základní škole a čtyřletém gymnáziu v Bohumíně. Obě školy dokončeny jako nejlepší student ve třídě, zápis v pamětní knize na městském úřadu v Bohumíně.

2002 - 2006

Studium na Univerzitě Obrany v Brně, obor Pilot vojenského letadla. Získání titulu Bc., studium dokončil s červeným diplomem jako jeden z nejlepších studentů v ročníku, obdržena plaketa děkana fakulty vojenských technologií a dar hodinek od ministra obrany s věnováním.

2007 - 2009

Dálkové studium na Vysoké Škole Báňské - Technické Univerzitě v Ostravě, Strojírenská fakulta, obor Silniční doprava. Získání titulu Ing.

2012 - 2013

Intenzivní pětiměsíční jazykový kurz anglického jazyka v Olomouci, zisk certifikátu o absolvování zkoušek na úrovni Stanag 3 (Reading-3, Listening-3, Writing-3, Speaking-3) odpovídající úrovni znalostí C1 a certifikátu CAE.

2017

Rekvalifikační kurz Tvorba webových stránek a publikování na Internetu v Moravské Třebové, získání certifikátu ECDL M10.

Odborná praxe

2006 - 2017

Služba v armádě, zařazen jako pilot dopravního vrtulníku na vrtulníkové základně v Přerově, od roku 2013 potom v Náměšti nad Oslavou. Plnění součinnostních úkolů v rámci naši armády, poskytování letecké pátrací a záchranné služby, ukázky na veřejnosti, účast na mezinárodních cvičení ve Francii, Španělsku, Itálii a Německu, kurzy na vrtulníkovém trenažéru na Ukrajině a v Anglii, účast na dvou misích v Afghánistánu.